Christopher Robin Min
CHRISTOPHER ROBIN
CHRISTOPHER ROBIN

Oyuncular: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Bronte Carmichael, Mark Gatiss
Yönetmen: Marc Forster
Senaryo: Alex Ross Perry and Allison Schroeder
Hikaye: Alex Ross Perry
Karakterler: A.A. Milne and E.H. Shepard
Yapımcılar: Brigham Taylor, Kristin Burr
Baş Yapımcılar: Renée Wolfe, Jeremy Johns

Disney’in kalpleri ısıtan macerası “Christopher Robin” filminde, geçmişte 100 Hektar Ormanı’nda cesur ve sevimli oyuncak arkadaşlarıyla sayısız maceraya atılmış olan genç çocuk büyür ve yolunu kaybeder. Dünyamıza girerek, Cristopher Robin’e içindeki sevgi dolu ve neşeli çocuğu hatırlatmak ise yalnızca çocukluk arkadaşlarının elindedir.

Christopher Robin artık bir yetişkindir. Çok çalıştığı, az para kazandığı ve geleceğini göremediği bir işe hapsolmuştur.  Kendi ailesini kurmuştur ancak işi hayatına dönüştüğü için karısına ve kızına çok az vakit ayırabilmektedir. Christopher, saf ve bal delisi oyuncak ayısı ve arkadaşlarıyla geçirdiği çocukluğunu unutmuştur.  Ancak, Christopler yıllardır sarılmaktan ve oyunlardan hırpalanmış olan Winnie the Pooh ile yeniden biraraya geldiğinde, arkadaşlıkları tekrar yeşerir. Bu Christopher’a çocuksu merakına ait günlerin onun gençliğini belirlediğini ve hiçbirşey yapmazken aslında ne kadar önemli birşey yaptığını hatırlatır.

Christopher Robin’in çantasıyla yaşanan talihsiz bir kaza sonrasında, Pooh ve ekibin kalanı Piglet, Eeyore ve Tigger, çok önemli bir varlığı geri döndürmek için ormandan çıkarak Londra’ya gelir…çünkü en iyi arkadaşlar her zaman yanında olur…

Disney’den “Christopher Robin” Altın Küre® adayı Marc Forster (“Finding Neverland”) tarafından yönetildi. Senaryosu,  Alex Ross Perry (“Golden Exits”) ve Oscar® adayı Allison Schroeder (“Hidden Figures”) tarafından yazıldı ve hikayesi A.A. Milne ve E.H. Shepard’ın yarattığı karakterlere dayanarak Perry tarafından kaleme alındı. Yapımcılar Brigham Taylor ve Kristin Burr, baş yapımcılar Renée Wolfe ve Jeremy Johns.

Oyuncular; Christopher Robin rolünde Altın Küre sahibi Ewan McGregor (“Fargo”), karısı Evelyn rolünde Altın Küre adayı Hayley Atwell (“Agent Carter”), kızı Madeline rolünde Bronte Carmichael; Robin’in patron Giles Winslow rolünde Emmy® sahibi Mark Gatiss (“Sherlock”). Seslendirenler; Jim Cummings (Winnie the Pooh ve Tigger); üç Emmy ödülü sahibi Brad Garrett (Eeyore), Altın Küre adayı Toby Jones (Owl); Nick Mohammed (Piglet); Oscar sahibi Peter Capaldi (Rabbit) ve Oscar adayı Sophie Okonedo (Kanga).

Disney’in A.A. Milne karakterleriyle tarihi, kısa anime “Winnie the Pooh and the Honey Tree” ardından “Winnie the Pooh and the Blustery Day” ve “Winnie the Pooh and Tigger, Too,” gibi filmlerle 1966 yılına uzanıyor. Disney’den “Christopher Robin” 3 Ağustos 2018’de vizyona girecek.

03/08/2018