Arinma Gecesi
İLK ARINMA GECESİ

Tür: Gerilim
Oyuncular: Y’Lan Noel, Lex Scott Davis, Joivan Wade, Luna Lauren Velez ve Marisa Tomei
Yönetmen: Gerard McMurray
Yazar: James DeMonaco
Yapımcılar: Jason Blum, Michael Bay, Andrew Form, Brad Fuller, Sébastien K. Lemercier
İdari Yapımcılar: Steve Molen, Jeanette Volturno, Couper Samuelson

Her geleneğin ardında bir devrim vardır. Önümüzdeki Bağımsızlık Günü’nde ülkemizde her yıl 12 saat süren kanunsuzluğun yükselişine tanıklık edin. Basit bir deney olarak başlayan hareketi The First Purge’ü karşılayın. 

Amerika’nın Kurucu Babaları, suç oranını bir önceki yıla göre %1 oranında düşürmek amacıyla izole bir toplulukta saldırganlığı bir gece için açığa çıkarırlar. Ama şiddet uygulayıcılar, dışlananların öfkesiyle karşılaşınca bu bulaşıcı hastalık test şehrinin sınırlarından taşar ve tüm ülkeye yayılır.

Serinin en başarılı filmi olan Arınma Gecesi Seçim Yılı’nın yaratıcısı James DeMonaco (Arınma Gecesi, Arınma Gecesi Anarşi ve Arınma Gecesi Seçim Yılı filmlerinin yazarı/yönetmeni) bu dünya fenomeninin yapımcıları Blumhouse Productions’dan Jason Blum (Insidious serisi, Get Out, Split), Platinum Dunes ortakları Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form (Teenage Mutant Ninja Turtles ve Ouija series, The Texas Chainsaw Massacre) ve DeMonaco’nun uzun süredir yapım ortağı olan Sébastien K. Lemercier (Assault on Precinct 13, Four Lovers) ile birlikte geri dönüyor.

Filmin yönetmeni Gerard McMurray (Burning Sands), bir kez daha DeMonaco’nun yazdığı senaryo ile çalışıyor.

20/07/2018