Snowman Afis
KARDAN ADAM

Tür: Gerilim
Oyuncular: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg, Chloë Sevigny, Val Kilmer ve J.K. Simmons
Senaryo: Peter Straughan, Hossein Amini ve Søren Sveistrup
Yönetmen: Tomas Alfredson
Yazarlar: Matthew Carnahan, Søren Sveistrup, Peter Straughan, Hossein Amini
Uyarlanan Kitabın Yazarı: Jo Nesbø
Yapımcılar: Tim Bevan, Eric Fellner, Robyn Slovo, Piodor Gustafsson
İdari Yapımcılar: Martin Scorsese, Tomas Alfredson, Amelia Granger, Liza Chasin, Emma Tillinger Koskoff

Michael Fassbender (X-Men serisi), Rebecca Ferguson (Görevimiz Tehlike 5), Charlotte Gainsbourg (Kurtuluş Günü 2), Chloë Sevigny (American Horror Story) ve Oscar ® Ödüllü J.K Simmons, yönetmenliğini Tomas Alfredson’ın yaptığı (Gir Kanıma, Köstebek), Jo Nesbø’nun dünya çapındaki çok satan romanından uyarlanan Kardan Adam filminde rol alıyorlar. Seçkin bir cinayet timinin baş dedektifi (Fassbender), kışın ilk karında ortadan kaybolan bir kurbanı soruştururken yakalanması zor bir seri katilin yeniden eyleme geçmiş olabileceğinden korkmaktadır. Polisin, düşüncesi bile hoş olmayan bu kötülüğü bir sonraki kar yağışından önce alt edebilmesi için keskin zekalı adamının (Ferguson) yardımıyla on yıllık kapanmayan vakalar ve bu korkunç yeni vaka arasında bir bağ kurması gerekecektir.

Kardan Adamın yapımcıları Working Title’dan Tim Bevan ve Eric Fellner (Her Şeyin Teorisi, Sefiller) ile Robyn Slovo (Köstebek) ve Piodor Gustafsson (Ejderha Dövmeli Kız).

Another Park Film işbirliğiyle bir Working Title Films yapımı olan gerilimin idari yapımcıları Martin Scorsese, Alfredson, Amelia Granger, Liza Chasin and Emma Tillinger Koskoff.

Filmin tamamı stüdyo dışında, Norveç’te Oslo ve Bergen şehirlerinde ve Rjukan bölgesinde çekilmiş.

17/11/2017