Mamma Mia
MAMMA MIA! YENİDEN BAŞLIYORUZ

Tür: Müzikal Komedi
Oyuncular: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Julie Walters, Dominic Cooper, Amanda Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josh Dylan, Hugh Skinner, Jeremy Irvine, Alexa Davies, Jessica Keenan Wynn, Andy Garcia ve Cher
Yazar ve Yönetmen: Ol Parker
Hikaye: Catherine Johnson, Richard Curtis, Ol Parker
Yapımcılar: Judy Craymer, Gary Goetzman
İdari Yapımcılar: Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Tom Hanks, Rita Wilson, Phyllida Lloyd, Richard Curtis, Nicky Kentish Barnes

Yeniden şarkı söylemeye, dans etmeye, gülmeye ve aşık olmaya hazır olun. Mamma Mia! filminin tüm dünyada 600 milyon doların üstünde hasılat yapmasından 10 yıl sonra ABBA’nın şarkılarına dayanan yepyeni orijinal müzikalde büyülü Yunan adası Kalokairi’ye davetlisiniz. Filmin orijinal kadrosu yeniden rol alırken, müzikal komedi Lily James (Sindirella, Tam Gaz) gibi kadroya yeni katılanlarla birlikte 2018 yazında vizyona girecek.

Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz
filminin yapımcıları, orijinal filmin de yapımcıları olan Judy Craymer ve Gary Goetzman. Craymer ayrıca tüm dünyada sahne alan hit müzikalin de yaratıcısı.

Hayatımın Tatili (The Best Exotic Marigold Hotel’) filminin yaratıcısı Ol Parker devam filmini, Catherine Johnson, Richard Curtis ve Parker’ın hikayesinden yazmış. Benny Andersson ve Björn Ulvaeus, ekibe müzikler ve şarkı sözleri için geri dönüyor. Tom Hanks, Rita Wilson, Phyllida Lloyd, Richard Curtis ve Nicky Kentish Barnes da idari yapımcılar.

Oscar® ödüllü Meryl Streep Donna rolüyle, Julie Walters, Rosie rolüyle Christine Baranski ise Tanya rolüyle Mamma Mia! filmindeki rollerine geri dönüyorlar. Amanda Seyfried ve Dominic Cooper da Sophie ve Sky olarak yeniden bir araya geliyor. Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård ve Oscar® ödüllü Colin Firth ise Sophie’nn olası 3 babası Sam, Bill ve Harry’yi canlandırmak üzere dönüyorlar.

Film, geçmişte kurulan ilişkilerin günümüzde yankılandığını göstermek üzere zamanda bir ileri bir geri giderken James, genç Donna rolünü canlandıracak. Genç Rossie ve genç Tanya rollerini ise Alexa Davies (X + Y) ve Jessica Keenan Wynn (Broadway’s Beautiful) canlandıracak. Genç Sam’i Jeremy Irvine (Savaş Atı) canlandırırken genç Bill’i Josh Dylan (Müttefik), genç Harry’yi de Hugh Skinner (Kill Your Friends) canlandıracak.

20/07/2018