Hizli Ve Ofkeli
HIZLI VE ÖFKELİ: HOBBS VE SHAW

LUKE HOBBS (DWAYNE JOHNSON)

Luke Hobbs, ABD Diplomatik Güvenlik Hizmeti (DSS) için çalışan üst düzey bir ajandır.  Katı ahlak ilkeleri olan sadık bir kanun adamı olmasına rağmen dünyayı kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Gezegenin en iyi iz sürücüsü olarak bilinen Hobbs Hızlı ve Öfkeli serisine Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu’nda, kanun kaçakları Dom Toretto (Vin Diesel) ve Brian O’ Conner’ı (Paul Walker) adalete teslim etmek için gelmiştir. Hobbs, her ne pahasına olursa olsun doğru olanı yapma güdüsü olan bir adamdır. Parayla ya da güçle hareket etmez. Ama o kötü adamların (ve kadınların) dünya düzenini zehirlediği inancıyla hareket eder. Panzehir de kendisidir. Serimiz süresince Hobbs’un, Dom ve ailesiyle arası yumuşamış ve aralarında bir arkadaşlık gelişmiştir. Hızlı ve Öfkeli 8’de Berlin’deki bir gizli operasyon sırasında Dom, Hobbs’un güvenine ihanet edince o bağ yıkılmıştır. Hobbs, kendisini ABD Hükümeti tarafından terk edilmiş ve kendisini öldürmeye teşebbüs etmiş ama kendisinin parmaklılar ardına gönderdiği Deckard Shaw (Jason Statham) adlı kişiyle aynı yüksek güvenlikli hapishanede mahkum edilmiş bulur. Küçük kızına bağlı bir baba olan Hobbs, artık eskiden olduğu gibi kurallara bağlı olmayabilir ama hala kötü adamı yakalamaya kararlıdır. Ve adamını her zaman yakalar.

DECKARD SHAW (JASON STATHAM)

Deckard Shaw, eski bir askeri üst düzey ajanıdır. Seriye Hızlı ve Öfkeli 6’nın sonunda girmiş, 2015 yılındaki Hızlı ve Öfkeli 7’de intikam almaya kararlı bir şekilde tam güçle yer almıştır. Shaw, küçük erkek kardeşi, alçak bir paralı asker olan Owen’ın (Luke Evans) o zaman şüpheli olan ölümünden Dom Toretto (Vin Diesel ile ekibini sorumlu tutmuştur ve Hızlı ve Öfkeli 7’de sistemli bir şekilde peşlerine düşmüştür. Han’ı (Sung Kang) Tokyo’da öldürdükten sonra Dom’un Los Angeles’taki aile evini havaya uçurmuş ve Hobbs’a (Dwayne Johnson) suikast yapmaya teşebbüs etmiştir. Shaw, kendi güçlü ailevi ahlak kurallarıyla çalışan ölümcül bir düşmandır. Ama sonunda istemeyerek de olsa avına bir saygı besler. Hobbs’un Shaw’u hapse göndermesinden sonra Shaw, cezasını sadece en kötülerin mahkum edildiği gizli bir tesiste çeker. Ama Hızlı ve Öfkeli 8’de süper yüksek güvenlikli cezaevine Hobbs’un gelişinden sonra Shaw’un cezası biraz daha tahammül edilebilir bir hal almıştır. Nihayet dalaşmaya değer bir düşmanı olmuştur.

HOBBS VE SHAW’UN İLİŞKİSİ HAKKINDA

Hobbs, sadık bir kanun adamıdır. Shaw ise kanunsuz bir kaçaktır. Shaw, Hobbs’a suikast yapmaya kalkışmıştır. Hobbs, Shaw’u hapse göndermiştir. Hobbs Amerikalı, Shaw ise İngiliz’dir. Görünürde bu iki adam hiçbir ortak noktası olmayan birbirine tamamen zıt iki kişidir. Ama ikisi de onları karşı karşıya getirse de kendi katı ahlak kurallarıyla çalışır ve ikisi de bunu kabul etmeleri başlarına bela açacak bile olsa birbirlerine saygı duyarlar. İkisi de sözel ya da fiziksel bir yüzleşmeden kaçmaz. Shaw’un Hızlı ve Öfkeli 7’de Hobbs’u öldürme teşebbüsünden beri ikili birbirleriyle ileri geri konuşmuş ve birbirlerini öldürmeye çalışırken birbirlerine şiddet göstermişlerdir. Hapis içinde ve dışındaki sözlü iğnelemeleri sonunda Hızlı ve Öfkeli 8’de hapishane içinde hiçbir engel tanımayan kavgalara dönüşmüştür. Birbirlerinden hoşlanmıyor ve birbirlerine güvenmiyor olabilirler ama Hızlı ve Öfkeli, Hobbs ve Shaw’ı sunar. Bu ezeli düşmanların insanlığı sonsuza dek değiştirebilecek biyolojik, sinsi bir tehdidi durdurmak için birlikte çalışmaktan başka seçenekleri yoktur. Zorlama yok.

CHRIS MORGAN’IN BİYOGRAFİSİ

CHRIS MORGAN 

Yazar / Yapımcı

Hızlı ve Öfkeli 8, Chris Morgan’ın beyaz perdede yer alan son filmidir. Morgan Hızlı ve Öfkeli serisinin son bölümünün yazarı ve yapımcısıydı. Filmin tüm dünyadaki gişe hasılatı 1,2 milyon dolara ulaştı ve hala da bugüne kadarki en büyük açılış rekorunu elinde tutuyor. Chris, yaratıcı ekibe Hızlı ve Öfkeli 3 Tokyo Yarışı’nda katıldı. Daha sonra, 5,1 milyon dolar hasılatla Universal Pictures’ın en başarılı serisinin sonraki 5 bölümünü de kaleme aldı. 

Morgan’ın yapımcı olarak televizyondaki son projesi Netflix için Bird Box filmidir.  Ünlü romanın uyarlaması olan filmde Oscarlı oyuncu Sandra Bullock rol alıyor. Filmin senaryosunu Oscar adayı Eric Heisserer yazdı, Susanne Bier yönetti. Film 21 Aralık’ta gösterime girdi ve ilk gösterim izlenme rekoru kırdı.

Morgan şu anda yapımı devam eden Fast & Furious Presents: Hobbs & Shawfilminin yazar ve yönetmeni. Filmde Dwayne Johnson ve Jason Statham rol alıyor. Yönetmen David Leitch.  Filmin, Universal tarafından 2 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Morgan daha önce Universal Pictures’ın Mumya uyarlamasında yapımcı, Angelina Jolie ile James McAvoy’un rol aldığı Wanted filminde yazar ve Fox televizyon dizisi Gang Related’ın yaratıcı olarak yer almıştır.

Morgan, 2011’de şirketi Chris Morgan Productions’ı açmış ve Universal Pictures ile belli süreli bir anlaşma yapmıştır. Şirket aynı zamanda Universal Television ile de kapsamlı bir TV anlaşmasına imza atmıştır.

02/08/2019