KADIN DEDİ Kİ
KADIN DEDİ Kİ

Oyuncular: Carey Mulligan, Zoe Kazan
Yönetmen: Maria Schrader
Yazar: Rebecca Lenkiewicz
Yapımcılar: Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner
İdari Yapımcılar: Megan Ellison, Sue Naegle


Özet:

New York Times’ın Pulitzer ödüllü soruşturmasına dayanmaktadır. Carey Mulligan ve Zoe Kazan rol alıyor.

İki kez Akademi® ödülü adayı olan Carey Mulligan (Yetenekli Genç Kadın, Aşk Dersi) ile Zoe Kazan (The Plot Against America dizisi, The Big Sick), birlikte bir neslin en önemli haberlerinden birini yapan New York Times muhabirleri Megan Twohey ile Jodi Kantor’ı canlandırıyor. Haber, Hollywood’da cinsel taciz konusu hakkında onlarca yıldır süren sessizliği bozan #Ben de hareketinin başlamasına yardım etmiş ve Amerikan kültürünü sonsuza dek değiştirmiş.

12 Yılık Esaret, Ay Işığı, Özgürlük Yürüyüşü Selma ve Büyük Açık filmlerinin Akademi® ödüllü ve Zero Dark Thirty ile Düzenbaz filmlerinin Oscar® adayı yapımcılarına ait olan film New York Times’ın çok satan She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement adlı kitabına dayanmaktadır.

Kadın Dedi Ki filminin yönetmeni Emmy ödüllü Maria Schrader (Unorthodox dizisi), senaryo yazarı ise Oscar® ödüllü Rebecca Lenkiewicz (Ida).
 
Filmin yapımcıları Plan B Entertainment adına Akademi® ödüllü Brad Pitt, Dede Gardner ve Jeremy Kleiner. İdari yapımcılar, Annapurna Pictures adına Oscar® adayı Megan Ellison ve Sue.10/02/2023